View Single Post
Stary 12-04-2024, 08:35   #254
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Cytat:
Napisał robert_71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby była konieczność ręcznej zmiany biegów, to tempomat aktywny traci moim zdaniem sens.
Jako że każdy ma swoją opinię to ja akurat dodam że odkąd dołożyłem do MK3 adaptacyjny (co jest o wiele większym "wyzwaniem" niż do MK4) tak nie wyobrażam sobie żebym miał z tego rezygnować (i nie mam utrzymania na pasie).
Trasy typu Londyn --> St Tropez to człowiek dojeżdża o wiele bardziej wypoczęty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do zaślepki, to jest ona "podobna" ale z racji że są różne grille, to i różnie (pasująco) wygląda ta zaślepka.

Cytat:
Napisał robert_71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo w pierwszych rocznikach mk4 wciśnięcie sprzęgła pauzowało tempomat, konieczne było użycie przycisku RES, żeby go ponownie uaktywnić. Późniejsze roczniki miały już inaczej - sprzęgło nie dezaktywowało tempomatu - sprawdź jak jest u Ciebie.
Przy adaptacyjnym zmiana biegów nie pauzuje tempomatu.
Przy zwykłym tempomacie tak było (również w poprzednich modelach).
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem