Temat: [Focus 2011-2014] Brak działania rozrusznika
View Single Post
Stary 06-05-2024, 13:50   #7
jack28
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Bialystok
Model: Focus MK3, custom
Silnik: 2,0 tdci, 2,2 tdci
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 40
Domyślnie Odp: Przycisk power czasem nie reaguje...

Podepnę sie do tematu. Pacjent to foka mk3 2,0 tdci (DW10C). Brak reakcji rozrusznika po wciśnięciu przycisku rozruchu. Wszystkie kontrolki, lampki się palą normalnie. Brak błędów w forscanie.
Po wymianie simeringów na pompie wysokiego ciśnienia trzeba było odpowietrzyć, pokrceiłm trochę rozrusznikiem i auto nie reaguje juz na próby odpalenia.
Bateria sprawdzona i naładowana, rozrusznik sprawdzony i na sucho działa, drugi nabyty również bo myslałem, że spaliłem ten oryginalny....nic z tego.
Czujnik pedału sprzegła jest Ok bo zapożyczyłem z takiego samego modelu. Prąd na rozrusznik dochodzi ( niebisko biały przewód), bezpieczniki wszystkie sprawdzone tzn. te przy baterii dużego amprarażu - umieszczonej w pionowej ściance osłony akumulatora jak i w nogach pasażera. Kluczyk awaryjny z nową baterią również sprawdzony zamyka otwiera- bez problemu....a dalej brak reakcji rozrusznika po wcisnieciu przysku START.
Panowie gdzie szukać problemu? Przycisk START czy problem z automatem rozrusznika? tam ciezki jest dostęp. Pomocy!
jack28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem