View Single Post
Stary 09-01-2006, 21:15   #5
Kaczuszka
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Łódź
Postów: 69
Domyślnie

Witam,
Ja niestety słono zapłaciłam za brak wiedzy:
kupiłam autko we wrześniu i dostałam też polisę od poprzedniego właściciela (z innego województwa) z opłaconą pierwszą ratą tj, na pół roku (w wys ok 160 PLN). Kilka osób utwierdziło mnie w złym przekonaniu, że mogę na tej polisie jeżdzić do 30 dni przed opłaceniem kolejnej raty, miałam nawet bliskie spotkanie z Policją (za zbyt szybką jazdę podczas testowania nowej LPGGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) która też za bardzo nie wiedziała co i jak z polisą a nawet twierdziła że mogę na tym dalej jeździć!
Na 30 dni przed terminem kolejnej raty za polisę udałam się do oddziału firmy ubezpieczeniowej w moim województwie i.... jakby ktoś mi :502: wystawili mi rachunek: = niecałe 1400PLN za:
-wyrównanie zniżek od momentu zakupu do końca pierwszej raty (poprzedni koleś miał 60 % zniżek a ja 0 - bo to moje Pierwsze 4 kółka)
-wyrównanie jakiś współczynników zależnych od strefy ( koleś z Gorzowa Wielkoposkiego a ja z Łodzi)
-opłacenie kolejnej raty za pół roku - BO NIE WYPOWIEDZIAŁAM UMOWY W CIĄGU 30 DNI OD KUPNA AUTA.

Moja rada brzmi
przejdź się do oddziału firmy w której ubezpieczył poprzedni właściciel i dowiedz się ile u niego wynosiła by składka (mnie tam przez telefon nie chcieli wyliczać), jak Ci będzie cena odpowiadała to wtedy robią aneks czy coś w tym stylu i dostajesz kwitek ze swoimi danymi i danymi autka (przed nową rejestracją upomnij się np o numery nadwozia czy silnika na dokumentach), jeśli cena Ci nie odpowiada to wypowiedz umowę z 30-stym dniem od kupna, żebyś miał czas na znalezienie lepszej oferty i bedzie ok.

Wizyta w odziale niczym nie grozi, polisy nie zabierają i do niczego nie zmuszają ja wyjścia nie miałam bo było po terminie tak czy siak musiałam im zapłacić...

Pozdrawiam
Kaczuszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem