View Single Post
Stary 30-07-2006, 21:28   #1
Archiv
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2006
Skąd: W-wa
Model: Mondziak
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

No normalnie nie wierzę!!!
Przejrzałem wszystkie posty w kategorii Focusów (a przynajmniej ich tytuły) i czy naprawdę nikt z Was nie miał nigdy problemu w wymianą żarówki (H7) w lewym reflektorze (patrząc od strony kierowcy)????

Nie będę wnikał w fakt, iż przepalają sie one stosunkowo często, lecz wymiana jw. rozstraja nerwy maksymalnie.
Czy ktoś ma na to sposób - bez demontażu akumulatora i obudowy lub atrapy przedniej wraz z reflektorem?

To chamstwo ze strony producenta, że kierowca nie może sobie sam i w szybkim czasie wymienić żarówki.
Jak smerfy zatrzymają taką bryke z brakiem świateł mijania do kontroli to jedyna szansa na wybronienie się od mandatu jest wciśnięcie kitu, że przepaliła sie przed chwilą i ... Zapytaja czy mam zapas. Powiem, że mam. Powiedzą: nie puścimy Obywatela w dalszą drogę dopóki nie wymieni spalonej żarówki. W tym momencie zabieram się do "rozkręcania samochodu", żeby kuźwa wymienić jedną piep.... żarówkę.
Odłączysz akumulator - szlag trafi ustawienia elektroniki.
Odkręcisz reflektor - mogą się czepić, że trzeba go ponownie ustawić.
Szukaj w nocy mechanika - .... na trasie.

Jak dostanę mandat, albo poniose szkodę, ponieważ nie będę mógł kontynuować jazdy z ww. powodu to normalnie przesyłam go (lub rachunek) do FORD Polska, a jak sie będą rzucać to sprawa wyląduje w sądzie (powód: uniemożliwienie kierującemu podstawowych czynności podtrzymujących sprawość i stan bezpieczeństwa pojazdu).

Pozdro
Archiv jest offline   Odpowiedź z Cytatem