View Single Post
Stary 15-08-2007, 19:14   #23
ZlyStefan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2007
Skąd: Limanowa
Postów: 44
Domyślnie

Kefir, udało ci się z tą wskazówką? :fcp1
Mam identyczny problem, na zimnym-wyłączonym silniku wskazówka znajduje się sporo (5-6 mm) poniżej białego pola. Kiedyś silnik ładnie nagrzewał się już po 4-5 km i wskazówka była między R i M (parę razy wskoczyła między A i L). Od jakiegoś miesiąca silnik długo się nagrzewa - najpierw długo stoi na białym polu, później oscyluje między poniżej N do R przy małej prędkości. Podejrzewam termostat, czy ktoś mógłby mi potwierdzić lub zaprzeczyć. Będę wdzięczny! :fcp22

Czy ktoś może potwierdzić, że niskie położenie wskazówki przy wyłączonym silniku ma wpływ na wskazanie zaniżonej temperatury podczas jazdy?

Jeśli się nie mylę przy włączonej klimatyzacji cały czas chodzi wiatrak (ten od chłodnicy silnika?). Czy to np. nie powoduje zbytniego chłodzenia silnika?

Nie udało mi się znaleźć (pewnie źle szukałem :fcp14 ) ile wynosi temp. na początku skali przy N (70st? 80st?) ile na środku między R i M a ile przy czerwonym polu?

Z góry dzięki za odpowiedź!


PS. Tu jest temat ze zdjęciami wskazówki na wyłączonym silniku o który prosił Kefir
ZlyStefan jest offline   Odpowiedź z Cytatem