View Single Post
Stary 07-09-2007, 12:56   #44
Forder
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-08-2007
Skąd: Okolice Wrocławia
Postów: 215
Domyślnie

Dzięki za odp. :fcp1

Co do spalania - ja bym się aż tak nie martwił bo:

1. Tankuję benzynę na BP za 4,19/l a dobry ON (a tylko taki bym lał mając diesla tdci) kosztuje tez blisko 4 zł/l luib ponad 4 w moich okolicach.
2. Przykładowo robiąc rocznie na benzyniaku 20000 zaoszczędzisz w granicach 1800 zł na paliwie. W kalkulatorze na jakiejś stronce wyszło mi, że diesel zwróci się dopiero po 2-3 latach (zależnie od przebiegu) i to bazując tylko na różnicy w cenie zakupu auta (a dochodzi jeszcze np. niższe OC za 1.6, rzasza wymiana olejów itd) i kosztów przeglądu a przez dwa czy trzy lata w takim tdci wydam pewnie fortunę na naprawy... i cała oszczędność pójdzie się je... :fcp4 Inna sprawa, ze teraz robię przebiegi czasami w dniu równe 0km bo pracuję prawie pod domem no ale liczyłem dla przebiegu 20 000 bo tak do tej pory zawsze pracowałem a wiecznie w obecnej pracy nie zostanę... wolę tańsze naprawy i dopłacać troszkę do paliwa (4,19 to nie tak znów b.duzo) i jak wspomniałeś spokojny sen niż ciągle myślec kiedy mi padną wtryski, koło dwumasowe czy pompa lub jakieś sterowniki co kosztuje naprawdę dużo.
Forder jest offline   Odpowiedź z Cytatem