View Single Post
Stary 15-12-2007, 17:53   #20
koval700
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2005
Skąd: Białystok
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 143
Domyślnie

anksma - przeczytaj ofertę aukcji spokojnie i ze zrozumieniem!
Nikt tam nie twierdzi , że filtr z węglem aktywnym zapobiega parowaniu szyb , bo to byłaby jakaś nowa właściwość aktywnego węgla jak i samego filtra a ja jako chemik z wykształcenia mocno bym się zdziwił.
W opisie aukcji jest wspomniane, że zatkany czyli niedrożny filtr może powodować taki efekt. Po prostu wymiana powietrza w samochodzie będzie utrudniona a nadmiar pary wodnej w układzie zamkniętym ( no prawie zamkniętym) skropli Ci sie na szybach. Zanieczyszczenia gazowe (choćby przykre zapachy) jak i cząstki stałe które przenikną przez pory papierowego wkładu ulegną w pewnym stopniu adsorpcji na silnie rozwiniętej powierzchni węgla aktywnego ale nie aż tak bardzo i nie wszystkie jak twierdzi to reklama .Więc zachowanie zdrowego dystansu wskazane. Zawartość węgla spowoduje jednak nieco mniejsza drożność całego filtra co przy parowaniu szyb jest mniej wskazane. Jeżeli głównie chodzi Ci o odfiltrowanie kurzu - kup zwykły papierowy wkład i wymieniaj go dość często. Węgiel aktywny aby spełniał należycie swoje zadanie musi być dobrej jakości (powierzchnia adsorpcji) i technologia wykonania takiego filtru musi być należyta więc nie znajdziesz tego w tanich ofertach różnych producentów.

No, jak umiałem tak wytłumaczyłem - dalej niech sie dzieje wola Twoja... :fcp1
koval700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem