View Single Post
Stary 09-09-2008, 21:19   #4
wojtekb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: FF II kombi 1.6 TDCI kilka pytań nowego użytkownika

Witam.
Wiele nie pomogę, bo sam jestem posiadaczem takiego samego auta od miesiąca (FF MKII kombi 1,6 TDCI, 109kM, 2005). Przebieg zbliża się do 90 tyś. Więc podobnie jak Ty myślę o wymianie rozrządu. Pojeździłem po kilku stacjach obsługi (omijając ASO) z zapytaniem ile, za co itp. Ceny od 600 do 800 zł w zależności czy łącznie z rozrządem wymienią Ci pompę wodną. I oczywiście każdy z mechaników twierdzi że 90 tyś. to już czas najwyższy itp. Ale postanowiłem jeszcze sprawdzić w ASO. Zadzwoniłem z zapytaniem o cenę i o przebieg przy jakim trzeba.
I - totalne zaskoczenie. Miły Pan z serwisu po podaniu przeze mnie numeru VIN stwierdził że: rozrząd w tym aucie należy zmieniać wg producenta po 220 000 lub co 10 lat !!! Totalne zaskoczenie. I zgłupiałem i nie mam pojęcia co robić. Dodam że nie jestem świerzo upieczonym kierowcą, jeżdżę od 20 lat, a focus to moje 6 auto w życiu i dokładnie wiem dlaczego wymiana paska jest ważna i jakie mogą być konsekwencje przecholowania. No i nie wiem co robić. Zadzwoń sam do ASO (to nic nie kosztuje) a może powiedzą Ci to samo. Pytanie czy Cię przekonają ? Mnie jakoś nie do końca, ale chyba się narazie wstrzymam jeszcze trochę. Wiem że niewiele doradziłem ale sam mam podobny problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z innych pytań: filtr kabinowy znajduje się we wnętrzu auta, pod nogami kierowcy. Aby go wymienić należy zdemontować pedał gazu.
Pozdrawiam
wojtekb jest offline   Odpowiedź z Cytatem