View Single Post
Stary 02-01-2014, 10:54   #11
msk85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

To jeszcze raz odnośnie ciśnienia.
Na zewnętrznej skali miałem wartość 16,5. Skala jest podpisana bar, więc przyjąłem, że moje ciśnienie na gorącym silniku z odłączonymi wtryskiwaczami to 16,5 bara (a może i nawet 17bar).

Wczoraj zdemontowałem cały dolot. Zaraz wstawię foty. Według mnie dolot jest czysty, a zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej działa bez zarzutów. W zaworek dmuchałem ustami przelot był w kierunku od skrzynki korbowej do kolektora dolotowego. Na wszelki wypadek zaworek wrzuciłem do słoika z benzyną ekstrakcyjną, niech się wymoczy.

Plan mam taki:
Zmiana oleju na liqui moly. Może będzie to 10W30, a może 10W40. Wyjeżdżę tylko olej, który mam (Castrol Edge 5W30) i przejdę na nowy olej. Być może wleję jakąś płukankę LM przed zmiana oleju. Myślę, żeprzy przebiegu 160k km czas na półsyntetyk. Przebieg z licznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ciekawe ile ma naprawdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeśli to nie pomoże to przyszykuję się na wymianę uszczelniaczy zaworowych, a ostatni etap to wymiana pierścieni.

Koledzy zawsze przeszukiwałem forum i korzystałem z bazy danych, która jest. Nie zakładałem nowych tematów, gdyż wcześniej wszystkie niezbędne informacje odnajdywałem. Przyznaję się, zawsze szukałem po filtrowaniu Mondeo MK3, dlatego nie doczytałem o Waszych wcześniejszych problemach.

Zdjęcia wstawiłem przez google, mam nadzieję, że będą widoczne. Myślę, że istotną informacją jest to, że mam założony lubryfikator.

https://plus.google.com/116446214653...sts?banner=pwa

Ostatnio edytowane przez msk85 ; 02-01-2014 o 11:24
msk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem