Temat: [Mondeo 1996-2000] Hamulce z przedu - problem z rozmiarem:)
View Single Post
Stary 10-03-2009, 06:19   #5
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Hamulce z przedu - problem z rozmiarem:)

Cytat:
Napisał piter2xl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mija się z celem bo masz wtedy większą powierzchnię odprowadzania ciepła chyba nie dla kaprysu stwierdzili ze trzeba dać większe tarcze tylko był w tym jakiś cel a mianowicie taki że bywały przypadki przy st200 i 1,8 TD przypadki powyginania się tarcz ja miałem z 97r st200 służbowego i w 99 wymieniali mi w aso na gwarancji na większe tarcze bo się "wygły" i trzepało kierownicą, po zmianie mimo szaleństw nic się nie działo a 1,8TD ma słuszną masę swojego silnika na przodzie i wiąże się to z tym samym efektem przy częstych gwałtownych chamowaniach
TD i V6 zawsze mialy tarcze o srednicy 278 mm. Chodzi o to ze do '98 dawali tez wieksze klocki zeby to sie zgrywalo a po '98 byly juz tylko wieksze tarcze a standardowe klocki. Wieksza powierzchnia odprowadzania ciepla OK, ale w tych modelach zawsze byly wieksze tarcze wiec nie wiem co ma do tego wyginanie tarcz i wymiana ich na identyczne ??

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 10-03-2009 o 06:22
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem