View Single Post
Stary 03-06-2009, 21:53   #8
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: jak wymontować stabilizator? (wymiana tulei)

w końcu wymieniłem te tuleje stabilizatora bez odkręcania sanek i wyjmowania stabilizatora. Dla tych co jeszcze tego nie zrobili, to napisze swoje spostrzeżenia. Skorzystałem ze wcześniej opisanego sposobu czyli dolną śrubę odkręciłem na tyle ile się dało (bo i tak została przyblokowana przez karoserie, więc nie wypadła z gwintu), tyle ile się dało odkręciłem kluczem oczkowym resztę palcami, na szczęście luźno się kręciła. Do górnej śruby dużo lepszy jest dostęp więc ją całkowicie wykręciłem. Do odkręcania śrub polecam spryskać WD łatwiej się wykręcają. Przy okazji polecam się zaopatrzyć w dobrej jakości klucze, aby nie spiłować główki (zanim ruszyłem śrubę klucz mi się przekręcił, ale po wymianie na lepszy udało się, uf..), do tego jakaś rurka metalowa na lepszy uchwyt, bo ciężko jest ruszyć te śruby. Gumki dość łatwo jest wypchać, ale z wepchaniem nowej pod obejmę to jest mozolna, wymagająca cierpliwości robota, ale udało się. Przy wymianie tulei cały przód musi być uniesiony i przynajmniej po stronie, którą się w danym momencie robi należy odkręcić łącznik stabilizatora od stabilizatora, wtedy stabilizator nabierze większych luzów, a to uprości montaż/demontaż tulei. Po wymianie nastała cisza w samochodzie jakiej jeszcze nie znałem. Powodzenia wszystkim którzy sami będą wymieniać! (nie radzę ruszać sanek, bo może być kaplica i lepiej samemu to zrobić jak mechanik nie potrafi inaczej). Pozdrawiam.
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem