View Single Post
Stary 30-12-2008, 12:30   #6
romekstanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2008
Skąd: Greenford
Postów: 18
Domyślnie Re: [MK3] Brak tylnego oświetlenia kabiny

dziękuję wszystkim za wyczerpujące informacje. Jako ciekawostkę powiem, że pojechałem do serwisu i okazało się że klosz lampy jest niewiele droższy niż na ebay a dokładnie 10.21 funta nr F1526789, ramka 8.34 funta nr F1433145, żarówka 1.2 funta nr F6119281. Wszystkie ceny plus vat 15% Koleś w serwisie powiedział, że te numery są jednakowe w całej anglii we wszystkich autoryzowanych serwisach forda. Zapytałem się go o kable oryginalne bo jeżeli model Ghia posiada takowe to powinny ine być na stanie. Nie mógł ich znaleźć (są napewno) ale podpowiedział mi , że nie które auta mogą mieć podprowadzone kable z kostką. Zapytałem jak to sprawdzić. Powiedział że bardzo prosto. Podsufitka z tyłu auta trzyma się na dwóch klipsach po obu stronach przy słupkach. Wystarczy odczepić te dwa klipsy i delikatnie zajrzeć do środka czy mamy szczęśćie czy nie. Jeżeli nie mamy oryginalnych kabli to powiedział, że będę musiał ciągnąć je aż do bezpieczników a to już grubsza robota. Ile w tym prawdy. nie wiem. Jedna dodatkowa żarówka nie powinna dawać za dużego obciążenia. Może koleś tak powiedział bo tak jest bezpieczniej. Ludzie potrafią robić dziwne rzeczy np wymieniając żarówki z reflektorów przednich na znacznie jaśniejsze i mocniejsza a potem całe instalacje się palą. Nie są przystosowane do takich obciążeń. Co Wy na to.? Do bezpieczników czy do przedniej lamki. Jakie jest Wasze zdanie.
romekstanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem