Temat: [Fiesta 2008-2012] Otwieranie , zamykanie szyb nie działa
View Single Post
Stary 21-08-2019, 12:17   #11
krynio5
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 04-03-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 28
Domyślnie Odp: Otwieranie , zamykanie szyb nie działa

Usterka naprawiona. Przełamana złączka od masy w kostce pomiedzy drzwiami a reszta auta.

Bump:
Cytat:
Napisał whirl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bzdura, jest czarno no białym w serwisówce FORDa, opis "The master window control switch determines window position based upon feedback from two Hall-effect sensors (integral to the LH front window motor). Voltage and ground is supplied to the Hall-effect sensors from the master window control switch. If any fault occurs in the Hall-effect sensor circuits, the LH front window still operates (only the one-touch operation and obstacle detection is inoperative)."

Przerabiałem problem na własnej skórze jak nie ma odpowiedzi (sprzężenia zwrotnego, druga mała wtyczka) z silniczka to okno tylko przesuwa się 10-15cm i się zatrzymuje nawet jak trzymasz palec cały czas na przycisku.


Moduł elektroniczny steruje tylko szybą kierowcy, dla pasażera możesz trzymać przycisk do góry czy na dół silnik nadal będzie działał i próbował pomimo oporu kręcić aż zabezpieczenie termiczne w silniku zadziała.

Popatrzę Ci za schematem jutro albo pojutrze. Jak dla mnie to masz gdzieś pęknięty kable albo wali gdzieś coś na masę i dlatego takie cuda się dzieją. W twoim przypadku powinieneś być wstanie opuścić szybę pasażera przełącznikiem po stronie pasażera jako że sterowanie szybą pasażera nie ma żadnych modułów elektronicznych jest tylko zwykły przełącznik który zmienia polaryzację silnika.
Dzięki za pomoc.W moim aucie jest dokładnie tak jak opisałeś.Usterkę wykryłem rozbierając drzwi pasażera i podłączając na krótko plus z bezpiecznika , niestety nie było efektu.Podałem więc masę z karoserii i szyba sie podniosła. Wiedziałem wiec ze nie ma gdzieś masy.Zajrzałem w drzwi kierowcy i na krótko podałem masę na masę w złączce od modułu w drzwiach wszystko zaczeło działać .Po przewodzie szukałem w kierunku instalacji w aucie i w złączce pomiędzy drzwiami a resztą auta.Złaczka od masy była złamana.Polutowałem i działa.

Pozdrawiam
krynio5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem