View Single Post
Stary 29-04-2014, 18:11   #21
msk85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

Koledzy mam kolejne pytanie. Nagrałem dziwne odgłosy wydobywające się z filtra powietrza. Słychać gdy silnik schodzi z obrotów. Odgłosy raz po raz są na tyle głośne, że słyszę je z pozycji za kierownicą. Obudowa filtra potęguję dźwięk. Gdy ściągnąłem rurę przy samej przepustnicy to nie było nic dziwnego słychać.

Czy tak bulgota uszkodzona odma?

https://www.youtube.com/watch?v=Hs9O...ature=youtu.be


W weekend myślę, że przedłużę wąż od odmy i wyprowadzę odpowietrzenie gdzieś na górę. Jeśli to wina odmy to tymczasowo chcę w ten sposób wyeliminować tą przyczynę. Nie będę zaślepiał przewodu, tylko pozostawię otwarty powiedzmy przy filtrze powietrza. Niech się tam odpowietrza.

Dwa tygodnie temu ściągnąłem przepustnicę, Układ dolotowy był oblepiony i mokry od oleju. Kolektora nie ściągałem, popatrzyłem tylko przez otwór przepustnicy. Przy czym sam wąż odmy był "normalnie" brudny i niczego dziwnego nie zauważyłem. Czy dolot jest brudny przez EGR, który rzuca niespalonym olejem do kolektora dolotowego? To jest możliwe? Mam też lubryfikator (LPG), może to jego wina?

Chcę też zaślepić EGR. Słyszałem, ze chłopaki robią to blaszką wyciętą z puszki po piwie. Na allegro taka blaszka do Mondeo kosztuje 20 zł, z przesyłką wyjdzie 30 zł.

Ostatnio edytowane przez msk85 ; 22-05-2014 o 06:49
msk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem