Temat: [Mondeo 1993-1996] gaśnie na ciepłym
View Single Post
Stary 24-01-2010, 14:07   #1
konrad-mk1
ford::beginner
 
Avatar konrad-mk1
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 160KM
Rocznik: 2011
Postów: 11
Angry gaśnie na ciepłym

Witam. Od niedawna posiadam Mondeo mk1 X.1994 1.8 16 115KM LPG zwyczajny od grudnia. I otóż mój problem. Rankiem nawet przy tych dużych mrozach nie mam żadnych problemów z odpaleniem. Problemy zaczynają się przy rozgrzewaniu silnika.
1. BENZYNA Gdy temperatura podnosi się na postoju nic złego się nie dzieje. Obroty powoli spadają. Jednak jeśli jadę i samochód się nagrzewa zaczyna się rosyjska ruletka... Np: dojeżdżam do świateł, wciskam sprzęgło obroty spadają do 1100 po zatrzymaniu chwilę tak się utrzymują następnie spadają i gaśnie. Wtedy mam problem z odpaleniem (przypominam tylko na ciepły). A na następnym skrzyżowaniu jest wszystko dobrze. Po zatrzymaniu obroty spadają do 950/1000. Potrafię przejechać 100km i nic się nie dzieje a ostatnie skrzyżowanie przed domem zgaśnie.
2. LPG Obecnie pojawił się problem i tu... Na chłodnym potrafi zgasnąć nawet w trakcie jazdy po wciśnięciu sprzęgła... a jeśli nie zgaśnie to obroty skaczą 1500/500... po chwili problem znika... i potrafi długo się nie pojawić...

Mocy jest dużo, przyspieszenie również... W trakcie jazdy nie dławi się i nie zacina.


WYMIENIONE
Filtr powietrza
Przewody WN - NGK
Świece - MotorCraft (szczelinki dopasowane)
czujnik temperatury płynu (nie wskazywał)
Krokowy czyszczony przed zagazowaniem, razem z przepustnicą, czujnikiem temperatury powietrza, przepływką i EGR
Założyłem sondę LAMNDA używkę bo ta którą miałem była urwana...

Format komputera też robiłem...

Czy ktoś potrafi pomóc??
konrad-mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem