View Single Post
Stary 16-01-2008, 11:22   #40
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: MKIV - komunikat "wymiana oleju", przybywanie oleju

Witam.
Podzielę się swoimi uwagami nt "wymiany oleju".
Ponieważ z założenia, po 2000 km wymieniam olej (oczywiście w nowym aucie a nie cyklicznie ;-p) mi również w okolicach 12 tys. wyskoczył te komunikat. Sądziłem, że z bliżej nie sprecyzowanych powodów, komputerek mnie informuje o zbliżającej się (po 10 tys km) wymianie co uznałem za błąd bo wymiana jest po 20. Jednakże po weryfikacji z serwisem ("WIKAR" w N.Sączu) uzyskałem następujące informacje. Podczas mojej nieplanowej wymianie oleju nie został zresetowany czujnik (co jest prawdą bo nie miałem o nim bladego pojęcia) i dlatego zakłócony został jakiś przebieg informacji... żadnego odniesienia do filtra w nim nie było. Po przeczytaniu na tym forum jak to skasować, info znikło.
Możliwe, że w moim przypadku ma znaczenie jak i ile jeżdżę. Generalnie nie boję się i wręcz lubię wkręcać mondka na obroty, a on to całkiem sympatycznie znosi i granica "czerwonego pola" jakoś mnie nie przeraża. Ponieważ średnio 1-2 razy w miesiącu jadę z Wawki do Szczecina, więc zawsze na jednym z odcinków, trzymam przez parenaście km silnik na wyższych obrotach z myślą o filtrze.
Przejechałem jak dotąd 17 tys. i nie zauważyłem żadnych magicznych ruchów w poziomie oleju (ani in plus, ani in minus).
Może więc warto jednak od czasu do czasu, po prostu powkręcać silnik na wyższe obroty.
Pozdrawiam
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem