Temat: [Focus 2004-2008] Czarny dym 1.6 diesel przyczyny ?
View Single Post
Stary 28-10-2009, 13:56   #8
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: CZARNY DYM 1.6 diesel 2005r

Cytat:
Napisał zbmado0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
miałem to samo
najpierw wyczytałem na forum ze niby EGR - więc go zaślepiłem (gdzieś na forum mazdy 3 jest fajny opis jak to zrobić lub przeczyścić bo jest tam montowany ten sam silnik), szarpania i mulenie się silnika ustały, ale nadal kopcił - mniej ale kopcił, przyczyna tego była pęknięta rura intercoolera, jak ją wymieniłem to zero dymu. sprawdź to bo to bardzo częsta awaria w tych silnikach i stosunkowo tania ( rura w bdb stanie około 200zł nowa 550zł + dobre chęci do wymiany bo robi sie to łatwo) ps polecam wymienić na ta cieńsza -45mm nie zmienia to parametrów pracy silnika ale jest ona wytrzymalsza.
Dokladnie. Ludzie robia pompy, wtryski a najczesciej peka rura lub laczenie. Juz zreszta ktos napisal, zeby to sprawdzic w tym watku. Odpal silnik, przegazuj i zobacz czy nie ucieka Ci powietrze na dolocie.
Co do "taniosci" to 200zl za kawalek plastiku to chyba nie jest specjalnie dobrze. Wiem, ze ludzie to tez kleja lub spawaja.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem