View Single Post
Stary 22-10-2007, 16:51   #31
Kronos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Praszka
Model: Passat B7
Silnik: 1.8 TSI
Rocznik: 2011
Postów: 426
Domyślnie

Mając dość spekulacji dzisiaj zadzoniłem do Castrola. Poprsoiłem z expertem z którym mnie połaczono. Po krótce naświetliłęm nasze dewagacje. Obszerną odpowiedz experta skomentować mogę następująco:
- Ford w swoich sepcyfikacjach kłądzie nacisk na obniżanie zużycia paliwa, mniej na właściwości ochronne samego oleju
- Oleje ze specyfikacja Forda WSS są rzadkością, nie ma zbyt wielkiej gamy olei do wyboru
- Olej EDGE jak najbardziej nadaje się do Forda i znacznie technologicznie przewyższa specyfikacje Forda, spełniając przy okazji jego wymogi co do zmniejszejszenia zużycia paliwa czyli 3.5%, choć nie był testowany przez Forda i nie ma "jeszcze" jego specyfikacji, -- niewykluczone, że miał będzie.
- Pytając o konkretnie swój samochód otrzymałem odpowiedz że EGDE 5w30 będzie najlepszym wyborem, bo jest produkowany w technologi "niskopopiołowej" (cokolwiek to znaczy) i ma bardzo dobre włąsciwości ochronne, znacznie przewyższ klasą Magnateca Profesionala A1 zalecanego dla Mondeo.
- Odpwoiedz o diesle TDDi i TDCi była identyczna, przy czym ekspert wskazł na bardzo dobrą rozprowadzalności tego oleju po turbinbie

"Róbta co chceta" ja przy następnym przeglądzie kupuje EGDA 5w30 i zabieram go do serwisu.
__________________
Mondeo kombi 1.8 125KM FUTURA X 2006r.
Kronos jest offline   Odpowiedź z Cytatem