Temat: [Focus 1998-2004] Odpowietrzanie układu chłodzenia
View Single Post
Stary 03-02-2010, 09:44   #120
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Cytat:
Napisał rejmont Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie odpowietrzanie nie pomogło, podejrzewam że termostat oryginalny jest trefny będę wymieniać na nowy, ale kupie Gates-a a nie motorcraftu. Mam pytanie do was: przy jakiej temp wskazanej na zegarze w trybie testowym otwiera wam się termostat ?? U mnie termostat otwiera się przy wskazaniu 98 stopni, wydaję mi się, że to zdecydowanie za dużo. producent podaje zakres pracy 82-96 (z tego co pamiętam). Sprawdźcie i napiszcie jak jest u was?

Ale w trybie serwisowum temp to z czujnika w glowicy a nie wody. ( woda na pewno ma mniejszą temp. )
Zobacz co napisałem wcześniej :

'' Mam foczkę dwa lata i układ mam sprawny/ zero problemów z temp i przegrzewaniem.
Jak auto zostawię na postoju to po 10 min chłodnica jest gorąca, po 10 km jazdy jest zimna więc termostat się zamyka ( bo jak napisałeś same powietrze by tak chłodnicy nie schłodziło )

W trybie serwisowym : mam w czasie jazdy od 92-97.
Właśnie mnie to dziwi że w czasie jazdy w zimę termostat się zamyka z a temp. 92-97 ''

Wychodzi na to że mimo że tem.. z czujki głowicy jest 92-97 to temp wody na tyle mała że termostat się zamyka. - bynajmniej jest tak u mnie w zimę.
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 03-02-2010 o 09:47
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem