Temat: [Mondeo 2014- ] Spalanie 1,5 Ecoboost
View Single Post
Stary 02-02-2016, 13:54   #7
labusm
ford::average
 
Avatar labusm
 
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: śląskie
Model: Mondeo MK V
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost Mondeo MK V

Cytat:
Napisał PanPrzemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo wiozles go trasa z Salonu i jeszcze nie dojechales do domu, albo bardzo delikatnie obchodzisz sie z gazem w nowym bolidzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie 10,9 z ostatniego tankowania i moge odtrabic sukces - zszedlem o litr ze sredniej z poprzedniego miesiaca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Geble Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo kolega ma manuala, gdzie jak wiadomo spalanie jest nieco mniejsze, aczkolwiek nie powinno być różnicy na poziomie prawie 4 litrów.
No więc jest tak.
Faktycznie obchodzę się z gazem bardzo ostrożnie póki co.
Większość moich tras to ok 12km do pracy i z powrotem do domu, parę dalszych wyjazdów po parędziesiąt km

Mam manuala, więc może to ma wpływ też.
Dziś znów tankowałem do pełna. Przy tankowaniu wg kompa miałem 7,2/100km, po przeliczeniu z dystrybutora 7,44 między tankowaniami.

Od początku mam nie skasowany drugi licznik dzienny i pokazuje 7,5l/100km, wg kalkulatora mam 7,9/100km

Nie jeżdżę w korkach, bo takowych na prowincji nie mam, nie deptam po sportowemu ile fabryka dała, ale też nie na emeryta.
Zwykła jazda podmiejska prawie zgodnie z przepisami
labusm jest offline   Odpowiedź z Cytatem