Temat: [Focus 2004-2008] Naprawa ogrzewania przedniej szyby
View Single Post
Stary 04-12-2018, 01:00   #237
slejzi84
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: Gliwice
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Witam. Opisze jak naprawiłem grzanie szyby przedniej. U mnie jak u większości nie grzała połowa kierowcy. Po pary artykułach typu musisz wymienić szybę postanowiłem zobaczyć czemu nie grzeje. Demontaż wycieraczek,podszybia i już widzimy co się stało. Urwana taśma przy samym czujniku. Czujnik leży na dole a taśma spod szyby wisi. Pewnie zaczepiło o mechanizm wycieraczek i urwało. Odpinam czujnik i za końcu jest kwadratowa kostka zalana plastikiem na stałe, rozcinam ja po bokach i w środku jest przewód z przylutowaną blaszka. Z taśmy którą wystaje spod szyby trzeba usunąć plastikową otuline, pod nią mamy miedziany pasek który wchodzi w szybę. Odpalamy lutownice i łączymy kabel z tym miedzianym paskiem. Teraz wszystko zaizolować i sprawdzamy. Włączam ogrzewanie szyby, termometr na podczerwień i po paru chwilach termometr pokazuję 17 stopni i rośnie,szyba znów grzeje. Koszt części 0 zł, czas około 2 godzin. W kieszeni zostało 549 zł bo tyle chcieli za nową szybę wraz z wymianą. Żadnej filozofi, prosta robota na popołudnie

Bump:
slejzi84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem