View Single Post
Stary 02-01-2014, 19:51   #13
msk85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

Napisałeś zapieczone pierścienie. To tylko przejęzyczenie, czy naprawdę te silniki mają problem z zapiekaniem się pierścieni? Rozumiem starte pierścienie, wtedy już nie ma wyboru. W sytuacji, gdy tylko się zapiekły to może warto zastosować płukankę LM, aby spróbować wyczyścić tłok i co najważniejsze pierścienie.

Założyłem temat właśnie ze względu na oszczędności. Nie jestem mechanikiem, lecz wiele rzeczy samemu naprawiam (nie zarabiam zbyt wiele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Gdyby udało wymienić się gumki na zaworach bez demontażu samej głowicy to jest połowa sukcesu. Wydam na gumki zaledwie 130zł i będę miał już górę silnika w połowie zrobioną, bo przecież w przypadku wymiany pierścieni i tak bym te gumki zmienił. Dlatego chcę działać etapami, by nie wydawać nadaremno kasy.

Widziałem układ dolotowy w moim samochodzie. Wszystko jest brudne (kolektor, zaworek nie) od zanieczyszczonych spalin. Dotknąłem też samych trzonków zaworów, to nie jest powierzchnia sprzyjająca uszczelniaczom zaworów. Może i jest to poetyzowanie, ale takie wnioski mi się nasunęły po oględzinach auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
msk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem