View Single Post
Stary 16-05-2005, 23:36   #1
Albi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2005
Postów: 36
Domyślnie Wyciek oleju z miski olejowej

Witam wszystkich. Posiadam Mondeo z 94 roku z silnikiem 18 16v i mam mały problem z wyciekiem oleju z miski olejowej. Olej cieknie od strony skrzyni, koła zamachowego. Wyciek jest w mało dostępnym miejscu bo na łuku, w którym miska łączy się z blokiem silnika. W pozostałych miejscach nie ma grama oleju. Początkowo próbowałem zlikwidować wyciek sam. A więc kupiłem nową uszczelkę, wyciągnąłem miskę (w domowych warunkach gehenna), założyłem uszczelkę, dodatkowo urozmaicając ją silikonem o wytrzymałości do 180 stopni (później dopiero dowiedziałem się, że czegoś takiego się nie robi). Fajnie było przez jakieś 300-400 km. Po tym dystansie wyciek znowu się pojawił. Cóż myśląłem że wyciek spowodowany był tylko przez zastosowanie silikonu. Po wcześniejszej mordędze ze zmianą uszczelki stwierdziłem, że zaprowadzę samochód do mechanika. Ten uszczelkę wymienił no i niestety wyciek nie znikł, a nawet wręcz przeciwnie bez silikonu jest sporo większy. Diagnoza jaka została postawiona (i w pełni się z nią zgadzam) to zwichrowana miska olejowa właśnie w powyżej opisanym miejscu. Rada mechanika wymienić miskę olejową na drugą. Koszt około 200 pln plus oczywiście robocizna. Nie trudno się domyśleć, że nie za bardzo to mi jest na rękę. I tu jest moje pytanie. Czym ewentualnie można by uszczelnić tą miskę, czyli załatać szczelinę jaka powstała na skutek zwichrowania miski. Prosiłbym o jakiś godny polecenia klej lub coś takiego. A jeśli już klej to czy miało by się to odbyć na zasadzie wyżucenia uszczelki i złożenia miski na nowo na sam klej lub metodą odkręcenia miski i posmarowania klejem samej uszczelki w miejscu gdzie cieknie olej (nie wyrzucając dopiero co założonej uszczelki). Czy ewentualnie czerwony silikon (w sumie będący za rozsądne pieniądze) mógłby tu pomóc w załataniu sprawy. Miska wydaje się nie być strasznie powyginana, gdyż na silikonie ubytek oleju kształtował się w okolicach dwóch setek na 1000 km, po remoncie u mechanika zwiększył się dwu, trzykrotnie.

Za wszelkie porady z góry bardzo dziękuję.
Albi jest offline   Odpowiedź z Cytatem