View Single Post
Stary 04-12-2013, 19:38   #1
slavko74
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-11-2013
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Kontrolka ESP świeci się po ustawieniu zbieżności

Witajcie

Nie znalazłem takiego tematu więc , pisze.....jeśli był to pomóżcie znaleźć.
Z góry dziękuje.

Zakupiłem Mondzia dla żonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , auto było kupione delikatnie trafione min w koło ale jeżdżące. Naprawiający je blacharz w czasie naprawy pomierzył samochód i stwierdził ,że wszystko powinno być w porządku - wahacz , drążek ( lewa strona) nie odstają od normy.Powiedział także ,że trzeb się przejechać , zrobić przegląd , zbieżność i geometrię i wtedy będzie pewnośc ,że jest ok.
Po odebraniu z warsztatu wsiadłem do auta przejechałem się , prosto od blacharza pojechałem na przegląd - wszytko super , nie ściąga , przegląd ok.
Jedynym minusem była delikatnie przekrzywiona kierownica , ale właśnie przy geometrii takie rzeczy się koryguje ( dowiedziałem się w serwisie z oponami)
Dziś pojechałem na zbieżność , panowie szybciutko zbieznośc skorygowali , kierowniaca prosta ,70PLN i gotowe. Wsiadłem ruszam , świeci się kontrolka ESP , więc wracam do warsztatu i mówię że nie świeciła się a teraz świeci .
Szef warsztatu mówi ,że czesto się tak zdarza ,że po ustawieniu geometrii kontrolka się zapala i że prawdobodobnie drązek lub wachacz jest delikatnie zakrzywiony i to jest przyczyną.Trzeba sprawdzić, wymienić uszkodzony element i przyjechać jeszcze raz ustawić zbieżnosć.

Co Wy na to Drodzy forumowicze.
Może macie jakaś receptę ?

Pozdrawiam
slavko74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem