Temat: [Focus 2018- ] 1.5 ecoblue vs Peugeot 1.5 bluehdi
View Single Post
Stary 25-05-2020, 11:50   #19
KasmarCK
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 kombi, KA
Silnik: 1.5 EcoBlue 120 KM, 1.2
Rocznik: 2019, 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: 1.5 ecoblue vs Peugeot 1.5 bluehdi

Cytat:
Napisał tryhp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest na to jakaś akcja serwisowa skoro przed wczesna wymiana oleju to ponoć wina softu? Moje przy przebiegu 13,5 tys. km pokazuje żywotność oleju na poziomie 32%. Samochód jeszcze w ASO nie był.
Zastanawiam się też, czy nie zwiększyli tej miski z uwagi na to, że ten olej jest bardzo drogi - jakieś 250 zł za 5 litrów w sklepach internetowych a w ASO za wymianę wołają kilkaset złotych...
Tańszych zamienników brak.
Heh, nie wiem... Gdzieś kiedyś wyczytałem na rosyjskim lub niemieckim forum, że serwisant poinformował użytkownika, że ewentualna wymiana miski (na większą) może nastąpić podczas przeglądu po 30000 km. Ale wiesz to na zasadzie "ktoś komuś coś..." Pewników brak. Kiedyś z ciekawości zadzwoniłem do ASO w tej sprawie a doradca serwisowy był zdziwiony, że mam w tym silniku miskę 6,2 l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak więc oni sami słabo ogarniają ten temat.
Ja obecnie mam 7500 km i żywotność na poziomie 56%.
__________________
spieszmy się kochać cylindry bo tak szybko odchodzą...
KasmarCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem