View Single Post
Stary 08-02-2022, 14:19   #1
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Jeżeli ktoś z Państwa planuje pozwać Ford w związku z wadliwymi Ecoboostami, chętnie podzielę się przetłumaczonymi dokumentami (tutaj się nie mieszczą) i nie tylko - jestem w trakcie sprawy sądowej przeciwko Ford. Poniżej tekst mojej kolejnej skargi do UOKiK.
"W związku ze skargą do p. Prezesa, wysłaną w dn. 08.01.22 . dołączam kolejne materiały pobrane ze strony internetowej Krajowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w USA (NHTSA) świadczące, iż na początku 2017r. przedsiębiorstwo Ford miało pełne informacje nt wad silników Ecoboost 1,0 oraz 1,6l. zagrażających bezpieczeństwu.
Ford powiadomił NHTSA o wadliwych pojazdach w marcu 2017r., a lista VIN była dostępna od 28 marca 2017r, po tym jak wewnętrzna Komisja w Fordzie w marcu 2017r. wydała zalecenia w odniesieniu do wszystkich(!) modeli wyposażonych w silnik Ecoboost 1,6l. wyprodukowanych przed 14.02.2014. – działali natychmiastowo!
A w Polsce?
Powiadomienie do UOKiK wysłano niemal rok później i to z okrojoną liczbą pojazdów o 65% (o czym informował Państwa mój pełnomocnik rok temu) i wg UOKiK nic się nie stało!
Mam przez to rozumieć, iż w USA organy rządowe dbają o bezpieczeństwo swoich obywateli, natomiast mieszkając w Polsce muszę się liczyć z możliwością spalenia w samochodzie razem z 3 dzieci, bądź śmierci wskutek wypadku drogowego spowodowanych bublem wyprodukowanym przez Forda, który to fakt Ford ukrywał nie powiadamiając UOKiK przez 4,5 roku! od momentu powzięcia informacji (powiadomienie 6.09.21 i to wymuszone działaniem mojego pełnomocnika). I Państwo nadal nie mają sobie nic do zarzucenia?
Oczekuję wszczęcia postępowania administracyjnego wobec przedsiębiorstwa Ford Polska sp. z o. o. i rzetelnego wyjaśnienia tej bulwersującej sprawy. Rozważam skorzystanie z wszelkich dostępnych środków, również karnych.

Ostatnio edytowane przez tessa ; 11-02-2022 o 14:46
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem