Temat: [Transit 1994-2000] Brak reakcji silnika
View Single Post
Stary 15-10-2011, 16:33   #7
ufoludek6121
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2011
Skąd: koszalin
Model: ford transit 2.5d
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1998
Postów: 12
Domyślnie

do kolegi wojtekjanus
więc tak dzisiaj podjechalem jak wczoraj pisaliśmy z naładowanym akumulatorem i robię to znaczy zaczynam go odpowietrzać , i napisze krok po kroku który wykonywałem wiec
odkręciłem króciec przy pompie ze strony lewej jak patrzymy na silnik i podczepiłem przewód przezroczysty na którym na końcu umieściłem bankę żeby śledzić co będzie się dzialo , i zacząłem kręcić (dodam jeszcze że przewody doprowadzające paliwo do wtrysku miałem zamknięte) i zacząłem kręcić po około 5 sekund i odrazu zauważyłem że do przewodu KTORY BYŁ PODCZEPIONY POD TEN OWY KRUCIEC,dostało sie paliwo i jak kręciłem widziałem że powietrze ż pompy nie wychodzi , następnie zakręciłem śrubę tak szybko jak było to możliwe po wcześniejszym kręceniu silnikiem , następnie popuściłem przewody przy wtryskach i dalej zaczolem kręcić i zauważyłem po paru kręceniach że obudowa klawiaturowy i wogole inne części górne silnika są straSZNIE ZALANE PALIWEM NO MOŻE MI TAK SIĘ WYDAWAŁO ŻE STRASZNIE LECZ TROCHE ROPY BYLO
CO WAŻNE ZAUWAŻYLEM ŻE JAK JUŻ SIĘ PODDAŁEM Z TYMI KRĘCENIAMI SILNIKIEM TO W RURCE INACZEJ PRZEWODZIE PLASTIKOWYM PRZEZROCZYSTYM SZLO POWIETRZE NA POWROCIE DO FITRA I ZANIM WYMIENIŁEM WCZEŚNIEJ ROZRUSZNIK TO TEN ZAWÓR KTORY BYL WCZEŚNIEJ TO ZNACZY ZAWOR ZWROTNY ZOSTAL ON ŚCIĄGNĘTY.Z TEGO TEŻ PRZEWODU POWROTNEGO PALIWA DO FILTRA.
POSTANOWIŁEM TAKŻE JESZCZE RAZ SPRAWDZIĆ ROZRZĄD MIMO TO ŻE WYDAJE MI SIE ŻE NA PEWNO WARSZTAT FACHOWY OBSŁUGI BY JUŻ NA TYM ETAPIE DUŻO SIE MOGL ODEMNIE NAUCZYĆ, ZNALAZŁEM NA KOLE WAŁU JESZCE JEDEN OTWÓR PASUJĄCY NA WYMIAR FI 12,5 JAK ZABLOKOWAŁEM NA DROGIM OTWORZE WAŁU OTWÓR TO POZOSTAŁE KOLA BYLY NA PRZECIWNYCH PUNKTACH DO OTWORÓW BLOKUJĄCYCH ROZRZĄD
PODAJE PRZYKLAD
KOLO POMPY BYŁO ODWRÓCONE O 180 STOPNI TAK SAMO KOLO ROZRZĄDU BYŁO PRZESTAWIONE O 180 STOPNI I TERAZ PYTANIE CZY OBOJĘTNIE NA KTÓRYM OTWORZE KOLA ZAMACHOWEGO ZBLOKUJEMY I WTEDY DOPASOWUJEMY POZOSTALE KOLA DO ULOŻENIA ROZRZĄDU, BO JA DZIŚ NA DWÓCH OTWORACH KOLA ZAMACHOWEGO PRÓBOWAŁEM, I JAK SILNIK KRĘCI ,TO CHODZI OK.

Dzieki wojtekjanus za podpowiedz ja to mialem dzis zobaczyc ale po dzisiejszym znowu fiasku i porazce zapomnialem i bateria znowu siadla

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 16-10-2011 o 21:27 Powód: regulamin pkt21
ufoludek6121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem