View Single Post
Stary 09-01-2021, 16:56   #29
cinekxpl
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-02-2014
Skąd: Zory
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 - 125KM
Rocznik: 2004
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup auta - co wybrać focus mk3 czy mondeo mk4

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W fordzie masz silnik z peugeota i forda się nie boiszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe myślenie o aucie przypomina mi się kolega którego namówiono na Opla Astre z silnikiem od ISUZU bo niezniszczalny . I tak faktycznie było silnik niezniszczalny ale cała reszta psuła wizerunek auta. W każdym roku użytkowania tego auta miał przynajmniej 4-5 nieplanowanych postojów z powodu niemożliwości uruchomienia auta , a to jakaś centralka padła a to kluczyka sie nie dało przekręcić . Ale silnik jak najbardziej wart polecenia.

Także kolego budowa auta nie kończy się na silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest wiele inny rzeczy które mogą uprzykrzać codzienne życie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do porównania Focusa do Mondeo (mimo, że to są różne klasy pojazdów) dorzucę tutaj wersję Focus 1.6 TDCI Econetic. W założeniach jest, że dużo jazdy odbywa się autostradami, więc wydłużone biegi econetica są jak znalazł...
100 km/h na "6" to jest tylko 1500 obr/min.
200 km/h na "6" to jest tylko 3000 obr/min.
przy 130-140 km/h to są okolice 2000 obr.
Za tym idzie i hałas i spalanie.
Jeśli chodzi o hałas econetica to przy prędkościach 150 i w górę rozmowa nie stanowi problemów, więc uważam, że jest w rozsądnych granicach.
Przy wyborze tej wersji polecam zrobić chipa, wstąpi więcej życia w silnik.
Spalanie - przy spokojnej jeździe podmiejskiej (płynna jazda, prędkości ok 70 km/h jestem w stanie zejść do 4-4,2 l/100km).
Tu mnie kolego zaciekawiłeś . Econetic to automat ? coś więcej możesz powiedzieć
cinekxpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem