Temat: [Mondeo 2007-2014] Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka
View Single Post
Stary 24-01-2017, 21:55   #1
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka

Witam,

Mam pytanie odnośnie tego radia, otóż zakupiłem kilka dni temu mondeło, wersja z convers+ i radiem z tematu. Prawie wszystko działa świetnie włącznie z rozmowami przez BT, radio posiada tylko wejście AUX w schowku (działa) więc jest to ta biedniejsza wersja bez USB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., jednak napęd CD przysparza mi problemy.
Mianowicie mam wrażenie że silnik krokowy albo ma wyrobione tryby albo coś go blokuje. Wczoraj 1 raz włożyłem płytę i ta utknęła, radio próbowało ją odczytać jednak bezskutecznie, płyty już nie byłem w stanie wyjąć. Dziś zdjąłem panel dookoła radia, i wyjąłem radio, płyta była w środku jednak w ogóle się nie kręciła, nawet nie wychodził do niej laser z napędem. Później jednak jak zdjąłem pokrywkę radia i podłączyłem je do zasilania (numer z akumulatorem nie pomagał). Lekko pchnąłem ramie lasera z i płyta została odczytana i muzyka poleciała z głośników. Jednak przy próbie wyjęcia znów to samo i gdy lekko pchnąłem płytę ta wyszła.

Więc moim problemem jest mechanizm w zmieniarce odpowiedzialny za sterowanie ramieniem lasera, wraz napędem. Pytanie, czy można to wymienić ? albo czy można transplantować zmieniarkę z innego radia i będzie działało ? Sony na PS3 parowało napęd z płytą, ale w radiu raczej tego nie ma ?
Ktoś może naprawia takie rzecz blisko Trójmiasta ?
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem