View Single Post
Stary 31-03-2011, 17:25   #1
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Unhappy Niedostępne kolory w nowych fordach

Właśnie odebrałem telefon z niemiłą informacją: kolor, który zamówiłem do swojego Focusa jest niedostępny. Jest to spowodowane tym, że jeden ze składników lakieru wytwarza się w Japonii a fabryka, która go robi stanęła po trzęsieniu ziemi. Problem dotyczy Candy Red w Focusie i podobno kilku kolorów w innych modelach (może jutro dowiem się jakich). Rozwiązania są dwa:
1. Zmiana koloru w zamówieniu, albo
2. Czekanie aż wznowią produkcję i dostawa trafi do fabryki Forda. Dopiero wtedy rozpoczną produkcję zamówionego samochodu. Czyli jest to spore opóźnienie.
Na dzień dzisiejszy nie wiedzą ile może ono potrwać i czy w ogóle te kolory będą dostępne.
Poszperałem chwilę w necie i okazuje się, ze problem nie dotyczy tylko Forda - ta fabryka produkuje ten 'wyjątkowy' pigment praktycznie dla wszystkich producentów. W samym Chryslerze dotyczy to aż 10 kolorów! W USA przestali przyjmować na nie zamówienia.
Także nawet jak produkcja ruszy to zanim wyrobią się z taką ilością niezrealizowanych zamówień mogą potrwać miesiące!
Także jestem totalnie w .......... Albo czekam na kolor, który mi idealnie pasuje, albo biorę inny do samochodu, za który płacę 90 koła.

Edit: Lista klientów fabryki z Japonii: Ford Motor Co., Chrysler Group LLC., General Motors Co., Honda Motor Co., Volkswagen AG, Toyota Motor Corp., Kia Motors Corp. and Hyundai Motor Co
MASAKRA!!!

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 31-03-2011 o 17:32 Powód: Na Forum nie używamy pewnych słów.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem