View Single Post
Stary 09-05-2011, 10:23   #21
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus - dylemat kupującego

2. generalnie sie z toba zgadzam co do nowoczesnosci systemow. u innych marek sa to systemy cholernie drogie. ale.

- system zapobiegajacy kolizjom przy malych predkosciach ACS - jezdze od 12 lat, duzo. w duzych miastach i tylko raz mi sie zdarzylo, ze mi babka wyskoczyla na pasach przed auto. z takiego kata, ze nawet sto czujnikow by mi nie pomoglo. zahamowalem sam. w korkach patrze przed siebie - po co taki system pytam?
- BLIS - tak, tutaj moge sie zgodic, ze ma ten system jakis sens. tylko Focus ma lusterka w rogach tak wygiete, ze w nich widac wszystko
- rozpoznawanie znakow drogowych - w polsce gdzie sa znaki 3x czesciej, w krzakach i nie wiadomo gdzie... system sie czesto myli. Wole kupic normalna nawigacje, ktora zazwyczaj (o ile sa mapy aktualizowane) ostrzega przed zmiana dozwolonej predkosci. BTW w testach czesto system na autostradzie sygnalizowal ograniczenie predkosci odczytujac ograniczenia na zderzakach TIR-ow. no dzieki
- LKA - ja lubie jezdzic po pasach. czasami na drodze ktora znam przejezdaz z pasa do pasa. w zimie system nie przydatny bo pasow brak... Na autostradzie moze miec sens. Tylko ze autostrad w Polsce brak i system nie utrzyma samochod w pasie kiedy nie ma zakret odpowiednie parametry...

Tyle argumenty przeciw i pare za.

3. - zdecydowanie tak. inteligentny tempomat ACC dziala genialnie kiedy moze wlasnie wspolpracowac z automatyczna skrzynia, bo potrafi auto zatrzymac - naprzyklad w korku. problem w tym, ze wiekszosc tempomatow sie po nacisnieciu sprzegla wylaczy... w korku, kiedy masz wrzucone "D" nie robisz nic. Tylko krecisz kierownica i samochod sam rusza i hamuje - utrzymuje odleglosc od samochodu przed toba. No i tu pytanie - po co wtedy ACS, skoro ACC samo sobie jedzie w korku? Czy dlatego by mi babcia nie skoczyla na droge? eee tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5. - Mondeo 1.6 Ecoboost Trend + GoldX + kolor = cena cennikowa - 91.500 + Pakiet za 3800 + kolor 2300 = 97.600zl. Mi proponowano za 85tys. Ile drobiazgow trzeba dorzucic? Nie wiele. A jezeli ma sie 110tys, to smialo mozna probowac kupic 2.0 Ecoboost Titanium, ktore kosztuje 116.700. BTW 1.6 Ecoboost kosztuje w wyposzazeniu Titanium LXS 117.600zl. Zbic pod 110 - no problem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem