Temat: [Focus 1998-2004] Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?
View Single Post
Stary 19-08-2011, 11:06   #8
PINTO_pol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2007
Skąd: Gdynia
Model: FOCUS KOMBI , mk I
Silnik: 1.8 TDDI 90CV
Rocznik: 2001-12
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmmm mozna sie pogubic... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zacznijmy od tego ze biegi powinny wchodzic lekko nawet na calkowicie uszkodzonym wysprzegliku ale wtedy...w czasie jazdy mozesz bez uzywania sprzegla zmieniac normalnie biegi operujac przy tym wlasciwie predkoscia obrotowa silnika.

Jesli ty w ogole masz problem z biegami to niema pewnosci ze chodzi o wysprzeglik.
No właśnie, i tu jest mój wielki dylemat. Po co mam wymieniać sprzęgło (bo jak mam dać 300zł za sprawdzenie, to niech już wymienią -przebieg 250tys-) jeżeli to kolejny raz pompka (3-ci w ciągu 1,5roku)

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wysprzeglik jesli jest sprawna pompka to odpowietrza sie tak samo jak hamulec-mozna go zapowietrzyc calkowicie i odpowietrzyc normalnie-nie potrzeba przelewac- z przepompowaniem chodzi tylko o to ze jest wieksza pewnosc ze nie zostalo powietrze-ale wszyscy robia to jak zwykly hamulec i wychodzi ok.

Pedal sprzegla ma chyba swoja sprezynke wiec opasc nie powinien..
U mnie nie opada

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wysprzeglik znajduje sie w obudowie skrzyni a jesli by niedzialal to sprzeglo moze dziwnie lekko sie wciskac i nie wrzucisz biegu jak silnik pracuje a samochod stoi.
No właśnie, już "dziwnie lekko się wciska" i stanowczo nie mogę wrzuczać żadnego biegu (jak silnik pracuje).
Dokładnie jest tak, że na siłę jak chcę wbić bieg, to samochód się rusza (1-ka,2-ka do przodu, wsteczny - do tyłu). Oczywiście wrzucić się nie da (nie chcę urwać linek! lub spieprzyć co innego).
No i nie ma to znaczenia czy wciskam sprzęgło czy nie. Po prosto żadnej różnicy niema.


Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw musisz dobrze odpowietrzyc wysprzeglik ale jesli masz problem to moze pompka od sprzegla padla lub sie zaciela a nie wysprzeglik.

Wysprzeglik jest raczej dosc bezawaryjny.
Pompka chyba działa, bo jak odkręcę odpowietrznik i wciskam pedał sprzęgła to jest fontanna płynu hamulcowego.

Coraz bardziej mnie to przekonuję, że chyba nie obejdzie się bez -1000zł (całe sprzęgło + wymiana)

A może mi ktoś potwierdzić jaki kod wg TISu (katalog MOTORCRAFT) ma kompletny zestaw Sprzęgła (tarcza+docisk+wysprzęglik)?

Ostatnio edytowane przez PINTO_pol ; 19-08-2011 o 11:33 Powód: ostatnie pytanie
PINTO_pol jest offline   Odpowiedź z Cytatem