Temat: [Mondeo 1996-2000] przypalone sprzęgło
View Single Post
Stary 21-08-2012, 22:22   #1
JonaszDG
ford::beginner
 
Imię: Jonasz
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 zetec 16v + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie przypalone sprzęgło

Witam
jestem nowy na forum i to mój pierwszy post, przywitałem się więc przechodzę do sprawy, mianowicie 3 miesiące temu zakupiłem mondeo i byłem przygotowany z tym że będzie w nim do roboty sprzęgło objawy były takie że na zaciągniętym ręcznym wrzuceniu 4 biegu 2 tys obrotów puszczam sprzęgło a auto nie gaśnie tylko obroty lecą w dół jednak z drugiej strony na 4 biegu przy 50-60km/h i dodaniu gazu do końca samochód przyspieszał normalnie a nie że tylko obroty rosły. Niestety ostatnio się zakopałem w piachu no i trochę to sprzęgło przyjarałem i po tym doszedł właśnie objaw rośnięcia obrotów na 4 biegu przy 50-60km/h i dodaniu gazu ale tylko przez dwa dni tak było a potem wróciło do normy. No i teraz mam pytanie czy jest sens już to wymieniać i mieć święty spokój? czy na razie to zlekceważyć i czekać aż całkiem się zacznie ślizgać? Sprzęgło od początku bierze na górze ale podobno ten typ tak ma ? proszę o porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JonaszDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem