View Single Post
Stary 01-04-2009, 08:24   #9
foxone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI 133
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Auto zamula sie przy jezdzie 140 na autostradzie

Cytat:
Napisał SMUTNYINDYK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
foxone-Ja osobiście tego w C-MAX nie mam, ale moja żona w NEW BEETLE 1.9 TDI to ma.Zasada powstawania tego zjawiska jest wszędzie taka sama[ wpisz w GOOGLE hasło NOTLAUF]. Aby wyczyścić turbo trzeba je wyjąć, regenerowane kosztuje ok. 1500zl, a nowe coś ok.2000zl, ale to do VW. TDI. VW i FORDY[ tu silniki CITROENA,PEUGEOTA HDI] mają turbiny VNT o zmiennej geometrii łopatek i to one ulegają zapiekaniu. Słyszałem że niestety do silników PSA[czyli takich jak w naszych FORDACH] nowe turbiny są droższe niż do VW. Nie pasuje mi tylko do NOTLAUFU że dzieje się to gdy jedziesz b. szybko i ze zmiennym przyspieszeniem-wtedy łopatki powinny się same oczyszczać. Spróbuj może jednak od podłączenia samochodu pod WAG-a, może to tylko przepływomierz?
Właśnie dzieje się tak jak jade stale 140 np. na tempomacie i jak nie przyspieszam .... jak jezdze dynamiczniej to sie raczej nie dzieje.. A wiesz cos może o tym silniku, czym różni się 133 od 136 KM?
foxone jest offline   Odpowiedź z Cytatem