View Single Post
Stary 13-01-2008, 20:21   #10
iraas
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Re: MKIV - komunikat "wymiana oleju", przybywanie oleju

- najprawdopodobniej problem wynika z DPF, który pobiera zarówno olej jak i dodatkowy czynnik tzn. paliwo/jakaś chemia w zależności od wersji. Prawdopodobnie przez jakiś błąd olej zostaje przez to rozcieńczony.
- Volvo naprawia/wycofuje ponad 45 tys. aut przez DPF (te same silniki z PSA)
- To samo dzieje się w innych samochodach z DPF (mazda, audi, opel)

Dlatego nikt mnie nie namówi na silnik z filtrem cząstek stałych. Z tego wynikają same problemy, czego jesteś najlepszym przykładem.
Jestem ciekaw, czy ktoś Cię oświecił przed kupnem tego "francuskiego" padełka (chodzi o silnik), ze to się wiąże z wymianą co 60 tyś Filtra cząstek stałych, a to koszt ok. 2-3 tyś. zł.

Swego czasu jeździłem troszkę protoplastą tego silnika w peugeocie 406 (2.0 HDi) i strasznie się zraziłem do tej marki i silnika.
Jak czytam problemy o kole dwumasowym i wtrzyskiwaczach, to wypisz wymaluj jak bym jeździł swoją starą 406 2.0 HDi (te same problemy).

Dlatego wybrałem poczciwy silnik 1.8 TDCi bez filtra cząstek stałych (niższe koszty obsługi serwisowej, co w moim przypadku daje 2-3 tyś zł oszczędności rocznie), a mam ten sam moment obrotowy co Ty w swoim 2.0 TDCi (320 Nm i 340 Nm z overboostem) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________
Mondeo MKIV 1.8 TDCi 125 KM 6 biegów hatchback GOLD X Panther Black
iraas jest offline   Odpowiedź z Cytatem