View Single Post
Stary 30-01-2023, 19:52   #73
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał virus500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zrobiłem doświetlanie zakrętów do córki auta Fiesta MK7 z 2011. Układ działa już od roku i reaguje na kierunkowskazy oraz kąt skrętu kierownicy....
Milo jest, po latach, znowu spotkać kolegę.
Kiedyś, dawno temu, jak rozmawialiśmy o takim module, widzę, że system zadziałał, dobrze słyszeć. Postawnie wersja do Mondeo Mk3?

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@virus500 - tego typu rzeczy (mało specyficzne i dość często poszukiwane) zwykle ktoś produkuje w rozsądnych cenach... Było już o tym na forum i ja też pisałem, że założyłem taki moduł do mojego Mitsubishi Outlandera (mimo, że umiał bym go sobie sam zrobić...).
Wiec mogę spokojnie polecić polski moduł uniwersalny, programowo konfigurowany pod prawie dowolne auto. W tym pod Forda.

https://sklephadron.pl/akcesoria-osw...iwersalny.html
Moduł wykonany przez pasjonatę zawsze ma tę przewagę, że zadziała w danym aucie. Moduł ds454 nie zadziała, niestety, w MDO trójce - przynajmniej tak wynika z informacji na www producenta. Być może jest to tylko błąd, gdyż, na moją wiedzę, taki moduł nie powinien zadziałać w trójce przed liftem, po lifcie jest już właściwa sieć CAN - o ile dobrze rozumiem. W Focusie mk2, od 2004 roku, już moduł ma działać.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@virus500 - Zrobiłem też parę różnych modułów na Arduino do auta, więc przynajmniej rozumiem o co Ci chodzi. Tyle, że zawsze u mnie pierwszym kryterium kwalifikacji do stanu "warto to zrobić" było pytanie "czy nie można tego kupić gotowego"... Ot na przykład "teraz już można sobie kupić..." - https://allegro.pl/oferta/starter-ar...c3-12916697864
A co do modułu DS454 - przecież on podłączony jest do szyny CAN i z niej wszystko czyta... W każdym z obsługiwanych aut. Więc "ciągnięcie drutów" niczym się nie różni od "Twojego rozwiązania".[/url]
Widziałem ofertę i bardzo, bardzo się zastanawiam. Pytanie, czy dzięki temu mogę uruchomić Synca w każdym, nie fabrycznym modelowo, aucie?
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!

Ostatnio edytowane przez RECONDO ; 30-01-2023 o 20:37
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem