View Single Post
Stary 22-09-2014, 20:51   #103
Sz_Cywa
ford::beginner
 
Imię: Szczepan
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Pabianice
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2,0 TDDi 115KM
Rocznik: 12/2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: XADO lub inny ceramizer.Stosował ktos? Ja zalałem i czekam na efekty.

Auto wraz z wiekiem starzej się. Starzeję się olej silnikowy, smar w przegubach, olej przekładniowy, brudzą się filtry. To wszystko prowadzi do zmniejszenia sprawności danych podzespołów. Degradacja ta następuje powoli i dla zwykłego użytkownika niezauważalnie. Dlatego specyfiki regenerujące przynoszą efekty przy starszych pojazd, gdzie sprawność podzespołów odbiega od sprawności jaką się charakteryzowały powiedzmy opuszczając mury fabryki lub po dotarciu pojazdu.
Użytkując auto przyzwyczajamy się do jego zachowania. Także do wytracania prędkości hamując dla przykładu silnikiem. Jeśli w pojeździe z duży przebiegiem zaczniemy wymieniać części na nowe to przywracamy tym podzespołom sprawność lepsza niż miały części używane. Ewentualnie stosujemy specyfiki jak w temacie i osiągamy podobne rezultaty.
W moim przypadku wymieniłem w niedługim odstępie czasu smar w przegubach zewnętrznych, zastosowałem rewitalizant do silnika Xado 1 Stage Max., porcję EX120 do oleju przekładniowego i płyn hamulcowy. Może nie dużo ale doprowadziłem do sytuacji kiedy powstałe wraz z przebiegiem opory zanikły lub zmniejszyły się. Efektem tego jest dłuższy dystans jaki może pokonać auto podczas hamowania silnikiem z podobnych prędkości. Pokonując tę samą drogę np. do pracy lub domu można odnotować, że zazwyczaj w danym miejscu zdejmując nogę z gazu auto wytraciło prędkość do progu zwalniającego lub skrzyżowania lub wchodziło w zakręt z daną prędkością. Po zmniejszeniu oporów w układzie napędowym lub przeniesienia napędu pojazd potrzebuje dłuższego odcinka drogi, aby wytracić prędkość hamując silnikiem lub jadąc bez wrzuconego żadnego biegu na luzie, przejeżdża próg zwalniający przy większej niż planowaną prędkości lub wchodzi pojazd w zakręt z wyższą prędkością niż zazwyczaj. Zmniejszyły się opory, zwiększyła się sprawność, a konsekwencją tego jest mniejsza efektywność hamowania silnikiem. Teraz trzeba się nauczyć nowych zachowań pojazdu. Sprawność układu większa i zużycie paliwa mniejsze. W takiej sytuacji należy wcześniej rozpoczynać hamowanie silnikiem, aby pojazd pożądaną prędkość przed danym manewrem miał możliwość wytracić na dłuższym dystansie. Efektem wymiernym dla kierowców jest mniejsze średnie spalanie, a w dłuższej perspektywie rzadsze tankowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Podobne zależności można zaobserwować np. zmieniając stare szerokie opony opony na nowe o niższych oporach toczenia i dodatkowo węższe.
Sz_Cywa jest offline   Odpowiedź z Cytatem