Temat: [Focus 2008-2011] czynnik wyciekł czujnikiem na 4piny
View Single Post
Stary 12-05-2023, 07:14   #6
Altara
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-06-2019
Skąd: Żuromin
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 36
Domyślnie Odp: czynnik wyciekł czujnikiem na 4piny

Po napełnieni czynnikiem działa napewno, na testach pod maszyna serwisant stwierdził że wszystko było ok, klimatyzacja działa dłuższy czas pod maszyna do napełniania.
Po pewnym czasie wydawało mi się że jej wydajność spadła, ale trudno mi to określić dlatego że pogoda też była różna w tamtym czasie, klima nie zawsze musiała napewno pracować z dużą wydajnością.
Zastanawiam się czy wentylator chłodnicy ma stałą prędkość pracy czy zmienna, w czasie próby diagnozowania po zmostkowwaniu pinów w kostce czujnika klimatyzacji(4pin) wentylator włącza się z taką samą prędkością jak po ogrzaniu czujnika temperatury z termostatu zapalniczka.
Może zamontowany nowy czujnik był wadliwy lub niskiej jakości ?

Bump: Po napełnieni czynnikiem działa napewno, na testach pod maszyna serwisant stwierdził że wszystko było ok, klimatyzacja działa dłuższy czas pod maszyna do napełniania.
Po pewnym czasie wydawało mi się że jej wydajność spadła, ale trudno mi to określić dlatego że pogoda też była różna w tamtym czasie, klima nie zawsze musiała napewno pracować z dużą wydajnością.
Zastanawiam się czy wentylator chłodnicy ma stałą prędkość pracy czy zmienna, w czasie próby diagnozowania po zmostkowwaniu pinów w kostce czujnika klimatyzacji(4pin) wentylator włącza się z taką samą prędkością jak po ogrzaniu czujnika temperatury z termostatu zapalniczka.
Może zamontowany nowy czujnik był wadliwy lub niskiej jakości ?

Wymieniłem, skraplacz, czujnik który przepuścił czynnik, dławik. Napelnilem klimatyzację w warsztacie. Mam nadzieję że będzie dobrze. Być może czujnik montowany w tamtym roku był niskiej jakości.
Serwisant zwrócił tylko uwagę, że ciśnienie jest trochę większe na HP 15bar, mówił że zazwyczaj jest 10-12.
Szkoda że MK2 nie można podejrzeć ciśnienia przez OBD, a chociaż ja nie widzę takiego ustawienia w Forscan.

Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Altara ; 14-05-2023 o 09:16 Powód: Aktualizacja sytulacji
Altara jest offline   Odpowiedź z Cytatem