View Single Post
Stary 18-09-2023, 23:00   #1
Voyt35
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Model: Ford Galaxy
Silnik: TDCi 2000
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Klimatyzacja po kilkukrotnym napełnianiu nie działa

Proszę o pomoc Szanownych Forumowiczów. Mam problem z klimatyzacją i po kilku wizytach w serwisie załamany brakiem poprawy. We wrześniu rok temu zauważyłem że klima słabo działa ( Ford Galaxy rocznik 2012 2.0 TDCi). Klima została napełniona i wszystko wróciło do normy. Jak sie zrobiło ciepło w tym, roku to znowu stwierdziłem że klima nie działa. Ze względu na krótki czas od ostatniego napełniania nabrałem podejrzeń że coś jest nie tak. W serwisie stwierdzili uszkodzenie jakiegoś przewodu który wymienili i niby naprawili. Po miesiącu znowu ten sam problem. Tym razem przeprosili że nie zauważyli że skraplacz był uszkodzony i znowu był wyciek. po wymianie wszystko wróciło do normy. Ale po kolejnych dwóch tygodniach czyli dzisiaj znowu klima przestała chłodzić. Trafia mnie już to wszystko. Prawdopodobnie znowu czynnik wyparował albo coś innego. Z "objawów" które zauważyłem to dziwny świst , taki szum jak jadę samochodem,myślałem że to może łożyska w kołach ale również jak stoję jest słyszalny, jak wyłączam zapłon to taki odgłos jakby coś się przelewało.Nie wiem czy te odgłosy pochodzą od klimy ale może to będzie jakaś podpowiedź. Jak zacząłem kombinować dając klimę na low , włączać, wyłączać to miałem wrażenie jakby coś tam chłodziła, ale wracałem po 19tej więc może to było powietrze z zewnątrz. Samochód ma przejechane 245 tys. Proszę o jakieś sugestie co trzeba sprawdzić, gdzie może być źródło problemu. Pozdrawiam
Voyt35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem