Temat: [Mondeo 2000-2007] Zestaw wskaźników nie wskazuje :(
View Single Post
Stary 10-01-2012, 10:57   #26
halasz81
ford::beginner
 
Avatar halasz81
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Okolice Żar(Lubuskie)
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 30
Domyślnie Odp: Zestaw wskaźników nie wskazuje :(

Cytat:
Napisał upanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Po przekręceniu kluczyka nie świeci się prawie nic oprócz kontrolki płynu do spryskiwaczy i kontrolki oleju. Żadne zegary, LCD, nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie reaguje na próbę wejścia w test zegarów. Zero, nul, nic. Co ciekawe nie działa mi podgrzewanie przedniej szyby a kiedyś działało. Poza tym wszystko działa. Samochód odpala, jeździ, działa denso, światła, kierunki, po prostu wszystko git. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki.
Latałem z miernikiem po bezpiecznikiem, GEM-ie i nic. Wygląda, że wszystko działa...
Pozdrawiam
..
Witam.
Właśnie uporałem się z podobnym problemem, identyczne objawy świrowanie zegarów podczas jazdy(wychylenia na max i z powrotem) ,resetowanie się licznika po przekręceniu zapłonu itp. Dziwną rzeczą,było że zaczeło,się od gaśnięcia licznika po przejechaniu np.20km po ostygnięciu wszystko działało,aż do ponownej ''dłuższej'' przejażdzki. (obstawiałem alternator,a raczej regulator który po nagrzaniu mógłby powodować wzrosty czy spadki ładowania).
Wymieniłem akumulator(po sprawdzeniu miał 45% sprawności,ale brak było jakich kolwiek objawów niesprawności, odpalał kręcił itd.)
Czyściłem masę(czasami podczas "nie działania" zegarów zapalało się oświetlenie wnętrza ,obstawiłem masę lecz jak się okazało oswietlenie zapala się właśnie jak odłączy się licznik z kostki)
Sprawdzony alternator + dołożona rolka ze sprzęgłem...

U mnie pomogła również wymiana licznika (narazie anglik za 39 zł z tym że bez kompa) ale zależało mi na tym by nie pakować się w dodatkowe koszty i wykluczyć kolejne ogniwoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Ps. Na tescie starego licznika jak "załapie" właśnie pokazał się błąd E200wczesniej się nie pokazywał (przebieg był cofnięty,o tym dowiedziałem się po zakupie,ale w zamian wynegocjowałem upust cenowy)A wyczytałem ze jest to częstym powodem padnięcia zegarów
Oprócz tego dtc 242 i 9318 ale nie odpinałem teraz aku wiec nie wiem jak wyjdzie na "nowym" liczniku

pozdrawiam i mam nadzieje że komuś to się przyda
halasz81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem