Temat: [Focus 2004-2008] Płyn chłodniczy ucieka
View Single Post
Stary 13-01-2015, 12:04   #27
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy ucieka

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czemu się tak wzbraniasz przed nowym korkiem
Już się poddałem i od rana mam nowy koreczekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że dalsza polemika nic tu nie da, bo nieprzekonanych, nigdy nie przekona.
Co do temperatury, to bardzo się mylisz, bo to co widzisz na wskażniku, to w rzeczywistości nieodpowiada dokładnie temu jaką temperaturę ma płyn chłodniczy bezpośrednio w głowicy i w bloku silnika, ale wcale nie mam zamiaru Cię o tym przekonywać. Chciałem pomóc, na tyle ile wiedziałem, ocena należy do innych.
Temperatura w głowicy napewno jest wyższa ale dobry płyn (a jest nowy) ma wyższą temperature wrzenia od wody i do tego im większe ciśnienie tym dodatkowo wyższa temperatura wrzenia. ta temperatura musiała by się różnić pewnie z 30 stopni od tej ze wskażnika, a tak nie jest bo obieg działa cały czas. z drugiej strony wcześniej powinno wywalić płyn przez korek z tego ciśnienia niż rozerwać wąż który jak napisałeś tast kilka razy mocniejszy niż powinien i takie rozdarcie nie bierze się z powietrza, korek ma 21 psi fabrycznie i powyżej tej wartości powinien wywalić nadcisnienie, to tak naprawde nie jest duże ciśnienie i przewód powinien spokojnie wytrzymać a z jakiegoś powodu napęczniał i pękł (np zalany olejem lub płynem hamulcowym).
Jakoś tak to sobie teraz tłumaczeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myśle że jak ktoś konkretnie nie miał tego samego problemu to nic nie wymyślimy. Zobaczymy jak sie to wsio zachowa po wymianach. Napisze czy coś pomogło, tak żeby nastepni mieli już jakieś gotowe odpowiedzi.
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem