Temat: [Focus 1998-2004] Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?
View Single Post
Stary 18-08-2011, 20:46   #3
PINTO_pol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-01-2007
Skąd: Gdynia
Model: FOCUS KOMBI , mk I
Silnik: 1.8 TDDI 90CV
Rocznik: 2001-12
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli odkręciłeś odpowietrznik i nacisnąłeś pedał sprzęgła to masz problem. Tego układu nie odpowietrza się tylko przelewa.
Właśnie tak robiłem. Różne szkoły z tym "odpowietrzaniem", ale jestem żywym dowodem że pompowanie nie odpowietrza.

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj strzelić sprężonym powietrzem w odpowietrznik jednocześnie podnosząc ręką pedał sprzęgła .
Pedał sprzęgłą mam normalnie, czyli wysoko. A to spręzone powietrze nie uszkodzi pompkę sprzęgła? (tą pod pedałami).
Jak chce odpowietrzyć, to czemu mam wpompować powietrze?? i to pod ciśnienie (żeby było go wszędzie).

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli odskoczy to zalej układ, wypuść powietrze,
Jak wypuścić?

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zostaw na kilka godzin i sprawdź czy z odpowietrznika leci tylko płyn. Powinno pomóc.
Wymiana wysprzęglika jest kłopotliwa. Trzeba wyjąć skrzynię biegów jak do wymiany sprzęgła. Może już czas na nowy komplet?
Może już czas, według przebiegu pewnie tak, ale żadnego zużycia nie wykazuje (pewnie zużyte jest, ale dawał radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłeś czy linki łączące wybierak i drążek zmiany biegów lekko chodzą?
Jeszcze nie, jutro sprawdzę i dam znać.
PINTO_pol jest offline   Odpowiedź z Cytatem