Temat: [Mondeo 2000-2007] Spadek mocy i migająca sprężynka
View Single Post
Stary 03-02-2012, 17:55   #3
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Spadek mocy i migająca sprężynka

Cytat:
Napisał adamski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WITAM
W dniu dzisiejszym rano przy temperatuże 20 stopni C po uruchomieniu obroty mojego mondka lekko pływały. Gdy już ruszyłem przy ok 2000 obrotach silnik zaczął szarpać i zapaliła się srężynka i zaczęła mrugać. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika i po ponownym włączeniu zapłonu sprężynka gaśnie, jednak gdy znowu zacząłem przyśpieszć aby zmienić bieg na wyższy silnik znowu zaczął szarpać przy ok, 2000 obrotach i znowu zapaliła się spręzynka. I tak dzieję się za każdym razem po uruchomieniu silnika. Jednak gdy silnik już się rozgrzeje szarpanie zanika oraz nie zapala się już spręzyna. Jedynie zauważalny jest spadek mocy i tzw. "odejścia". Aby uzyskać żądaną prędkość muszę nieco wyżej kręcić silnik. I tak przy stałych 2000 obrotach :
na biegu 1: obroty 2000 - stała prędkość 18 km/h
2: obroty 2000 - stała prędkość 30 km/h
3: obroty 2000 - stała prędkość45 km/h
4: obroty 2000 - stała prędkość70 km/h
5: obroty 2000 - stała prędkość 95 km/h
6: obroty 2000 - stała prędkość 118 km/h
W postoju obroty silnika wynoszą jakieś 800 obr.
Jeśli ktoś posiada wiedzę co to może być i będzie się chciał z nią podzielić z góry bardzo dziękuję
Tak...wchodząc w dział DIESEL lub Mondeo....na pierwszych 3 stronach (nie mówię żeby dalej nawet szukac) jest mnóstwo tego typu tematów i podobnych problemów....moja rada= używać szukajki-to nie boli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamJ. jest offline