Temat: [Mondeo 1993-1996] Nie działają kierunkowskazy i awaryjne.
View Single Post
Stary 08-03-2013, 23:12   #1
danyallegro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2013
Model: Ford momdeo
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1994
Postów: 11
Domyślnie Nie działają kierunkowskazy i awaryjne.

Witam po raz kolejny.

Tym razem problem jaki się pojawił to taki iż przestały działać kierunkowskazy i awaryjne.
Po wymianie bezpiecznika 15A(w skrzynce pod maską) kierunki i awaryjne zaświecały się dosłownie na chwile i znowu paliły bezpiecznik. Ze względu że potrzebowałem szybko auto oddałem auto do elektryka co było chyba największym błędem. Spalony był przekażnik ten przy kierunkowskazie i jak powiedział pan elektryk zwarcie było na kablach od haka stąd paliło bezpiecznik.Elektryk odłaczył kable od haka i kierunkowskazy działają normalnie lecz nie ma awaryjnych.

Teraz sytuacja wyglada tak że mam 130zł mniej w portfelu działają mi kierunkowskazy lecz awaryjnych dalej nie ma !!! A elektryk upiera się że jest zepsuty ten włacznik/wyłacznik (czerwony od awaryjnych i sugeruje zakupienie nowego kierunkowskazu tej manetki wraz z tym wyłącznikiem.)
Teraz moje wnioski:
-Udało mi się wymontować od innego auta taką manetke lecz efekt ten sam czyli kierunkowskazy działają lecz brak awaryjnych.
-Druga sprawa że jeżeli zamiast bezpiecznika 15A dam 20A to awaryjne działają lecz wiadomo że jest to za duzy prąd dla tej instalacji zrobiłem to w celu sprawdzenia włacznika awaryjnych i działa jak należy.(oczywiście zapomniałem dodać ze ponownie wsadziłem 15A bezpiecznik)
-Podejrzewam że elektryk po za wymiana przekażnika i uwaga odłączeniu wtyczki od haka z jednego z tylnich kierunkowskazów nie zrobił nic w celu sprawdzenia instalacji jedynie naciagnął mnie na koszty.(dlatego działają kierunkowskazy a nie działają awaryjne )
-Zauwazyłem że od haka z tyłu idą dwa kable do lewego i prawego kierunkowskazu po lewej stronie są również jakies przekażniki lub cos co wyglada mniej wiecej tak moje pytanie jest takie gdyż jeszcze tego nie sprawdzałem czy zeby działały awaryjne musi być "obieg" w sensie po miedzy tymi kierunkowskazami i hakiem ??? lub czy jest możliwe zeby gdzies na wtyczce przy haku było jakieś zwarcie lub coś w tym rodzaju .


Czekam na jakieś rady co zrobić z tym problemem bo wiadomo awaryjne fajnie by było mieć tym bardziej że różnie to bywa czasami...

Pozdrawiam.
danyallegro jest offline   Odpowiedź z Cytatem