Temat: [Focus 2008-2011] Prozaiczne - Zgasł i nie odpala 2.0TDCI
View Single Post
Stary 24-11-2016, 23:05   #11
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Prozaiczne - Zgasł i nie odpala

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak niedawno wymieniony filtr paliwa , to może się rozszczelniło gdzieś i powietrze łapie ? 2.0 tdci ma przezroczyste przewody paliwa za filtrem , trzeba zobaczyć czy nie ma tam bąbli powietrza . Jeżeli jest zapowietrzony , to odpali na plaku i będzie chodził bez problemu . Samostart nie jest zalecany , zwłaszcza dla diesel'a , jest zbyt agresywny , dość mocno wybucha , częste używanie może doprowadzić do usterek silnika . Plak jest zdecydowanie lepszy , łagodniejszy i całkiem nieźle odpala . Tylko trzeba sobie kupić dużą puszkę oraz taki , który mocno " psika " .
Właśnie chciałem dopowiedzieć, że "mój" mechanik to na prawdę pasjonata aut. Z bólem serca stosowałby metody typu "samostart".
Pytanie: dlaczego PCM nie podaje żadnych błędów? Nie wiem jaki on (mechanik) program diagnostyczny stosuje (nie wiem, czy ma IDS). Ja mam moduł VIAKEN (WI-FI, i USB). Mogę mu pomóc. No i kolejne pytanie: co jest najlepsze aby "amatorsko" odczytać możliwie najwięcej informacji, Forscan, ELM327, może coś innego???
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem