View Single Post
Stary 05-02-2018, 16:36   #17
waldi79
ford::beginner
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 20-11-2015
Skąd: pow.pruszkowski
Model: Mondeo mk 3
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Po wymianie pompy nadal nie dziala wspomaganie.

Witam.
@zdejmij dolny wąż na zbiorniczku od wspomagania i włóż w butelkę czystą.Niech druga osoba włączy silnik na chwilę.Będziesz widział czy przepływa Ci swobodnie płyn.
Jeśli nie- coś po drodze jest zapchane po drodzelub wina w samej pompie.Zmieniałem u siebie 4 pompy-3 używki,1całkowicie zregenerowana za 400zł.Wszystkie głośno chodziły i wspomaganie słabsze,a rok temu było cicho i super wspomaganie.Okazało się ,że urwał mi się kawałek tłumika drgań w przewodzie do maglownicy i przytkał trochę przepływ płynu.Płyn lej czerwony nie koniecznie od forda.Ja kupiłemlitr za 27zł.
Pozadrawiam

Bump: Nie dopisałem.Kolego oczywiście zasklep otwór w zbiorniczku np.kawałkiem drewienka okrągłego z małego pędzelka lub czymś podobnym.Odpowietrzanie kilkanaście razy od lewa max do prawa max-powinno wystarczyć.Ja zmieniłem również uszczelkę na nową w zbiorniczku,a teflonem uszczelniłem gwint nakrętki wchodzącej w pompę wspomagania od spodu wraz z metalowym przewodem.Jeżeli będziesz miał spieniony olej cały czas nawet po odpowietrzaniu to układ ciągnie gdzieś powietrze.
Pozdrawiam.
waldi79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem