View Single Post
Stary 17-04-2008, 09:01   #1
Rewo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Postów: 6
Domyślnie [MK3] Prosze o pomoc ? Czy to wtryski ?

Witam wszystkich serdecznie !

A wiec i ja stałem sie szczesliwym (do czasu) posiadaczem Forda Mondeo MK III 130 KM Diesel

mam problem ponieważ, odwiedziłem dwa warsztaty i nie otrzymałem konkretniej diagnozy, natomiast w trzecim będą diagnozować auto za kilka dni (niestety kolejki) a chciałbym się dowiedzieć czy mieliście może podobne objawy.

Auto posiada 82000 przebiegu, zakupione w Polsce, tak więc był lany polski Diesel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do meritum, rano po odpaleniu na zimnym silniku auto troche szarpie, i pojawia się biała chmura, czasem dość duża ala IKARUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obroty lekko falują w zakresie od 850 ~ 950 obrotów
Po okolo pół minuty obroty się w miare stabilizują - auto przestaje szarpac.

Ruszamy...

Nastepuje brak mocy, oraz kopcenie przy przycisnieciu gazdu do kolo 2500 obrotów.
Kopcenie ma ciemny kolor...

Z takimi objawami pojechałem do mechanika który zdiagnozował opisywana czesto rure od intercooolera, ale ze akurat byla sobota,
nie mial czasu tego dokladnie sprawdzic.

Pojechalem wiec do zaprzyjaznionego znajomej go i przetestowalismy szczelnosc rury, ktora w jego opinii byla szczelna
(naprężała się znacznie gdy przycisnelismy obroty do okolo 3000 - 4000) oraz wyczyscilismy przeplywomierz.

Auto po rozruchu - odzyskało moc oraz przestalo kopcic, ale na okolo godzine jazdy.

Pozniej wszystko od poczatku...

Pojechalem do drugiego mechanika (ktory nie specjalizuje sie w Fordzie) i po uslyszeniu powyzszych symptomów - okreslil bez wpinania się w komputer
ze padły wtryski.

Pozniejsze podłaczenie do komputera pokazalo brak zapamiętachy błedów a na odpalonym silkiu wskazało ze 1 i 4 wtrysk nie posiada żadnych odchyleń - jego wartośc wynosiła - "0".

I teraz moje pytanie czy to moze byc obaw padnietych wtrysków czy moze poprostu się zawiesiły, czy jest to jeszcze inna przyczyna ?

ZAZNACZAM ZE NIE MA OSŁAWIONEJ SPRĘŻYNKI swiec zarowych.
Zapala bez problemu. Nie gaśnie.

Osoba kompetentna która specjaizuje się jedynie w fordzie, bedzie ogladać samochod za 4 dni a ja mam zagwostkę, dlatego pytam szanownych Kolegów ...

Dziwna jest sprawa czyszczenia przeplywomierza i odzyskania mocy ?

Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rewo jest offline   Odpowiedź z Cytatem