View Single Post
Stary 01-02-2010, 00:31   #94
hojker
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-01-2010
Model: Courier
Silnik: 1,8D
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Przeglądam to forum, bo szukam informacji nt. problemów z odpalaniem Couriera 1,8D z 98r. zimą. Nie odpala on już w ogóle jak jest zimniej niż -6. Jednak szokuje mnie, jak wiele osób (szczególnie posiadaczy Focusów) zwala winę za kiepskie odpalanie na złą jakość paliw. Inni piszą o dolewaniu jakiś substancji. Pisze ten post bo uważam to za kompletne bzdury i dla informacji, że jednak powinni szukać gdzieś indziej przyczyny złego odpalania swoich aut zimą. Uważam tak, bo oprócz wspomnianego wyżej Forda Couriera mam Vectrę 1,9CDTI z 2005r. od nowości. NIGDY! nie miała problemów z odpaleniem zimą, a paliwo leję wyłącznie z najtańszych stacji (ostatnio z Tesco) i NIGDY też nie dolewałem nic do baku poza paliwem ze stacji. NIGDY też jeszcze zimą nie stała w garażu. Ostatnio 2 noce pod rząd temp. spadała do -24 i odpalała po max. 3-4 sek. kręcenia pomimo widocznych oznak coraz słabszych (nie wymienianych jeszcze ani razu) świec - siwy dym i nierówna praca silnika kilka sekund po odpaleniu, czego nie było podczas poprzednich takich mrozów w 2006r.
hojker jest offline   Odpowiedź z Cytatem