View Single Post
Stary 13-02-2017, 19:10   #104
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,632
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Pozwolę sobie zrobić mały update. Dziś trochę pojeździłem z miernikiem. Wcześniej wymieniłem czujnik temperatury za filtrem powietrza na mój stary oryginalny i problem tej kontrolki ładowania dłuuugo się nie pojawiał... do dziś. Co ciekawe ładowanie było około 14,3V a mimo to się świeciło. Zgasiłem, odpaliłem i już do teraz spokój. Odpaliłem sobie również na zegarach test napięcia i jak jechałem rano i było zimno to ładowanie oscylowało w granicach 14,2-14,3V, miałem włączone radio i ciepły nadmuch szyby przedniej i nóg na 1 biegu + ledy dzienne, czasem światła gdy była mgła. Kolejny odcinek gdy już było cieplej i pewnie aku się bardziej doładował, ładowanie było około 13,8V. Natomiast mierząc miernikiem w gniazdku zapalniczki wychodzi mi 14,7V a nawet 14,9V. Wróciłem do domu i z miernikiem w ręce zacząłem testy: auto na biegu jałowym, bez obciążenia - ładowanie mierzone w gnieździe zapalniczki - 14,7V. Następnie włączone światła, radio, nadal około 14,6 - 14,7V. Do świateł dołączyłem klimę, obieg wewnętrzny i sukcesywnie zwiększałem prędkości dmuchawy - napięcie zaczęło spadać do 13,5V a gdy na 4 biegu dmuchawy włączyłem grzanie tylnej szyby i lusterek napięcie spadło do 12,4V... O dziwo kontrolka się nie zapaliła. Było widoczne natomiast przygaśnięcie oświetlenia kabiny przy włączaniu wyższych biegów dmuchawy, no i najbardziej było to widoczne gdy włączyłem grzanie szyby. Gdy lekko, dosłownie lekko dodałem gazu, napięcie od razu wskoczyło na 14,4V-14,6V i oświetlenie wnętrza rozjaśniło się. Czy to normalne zjawisko że przy takim obciążeniu tak spada ładowanie? Przecież 12,4V to praktycznie brak ładowania, a kontrolka się nie zapala... Mechanik rzucił mi hasło coś o mostku prostowniczym (fakt, nie był nigdy wymieniany). Co myślicie? Też tak macie?

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 13-02-2017 o 19:54
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem