Temat: [Mondeo 1993-1996] ciśnienie w oponach latem
View Single Post
Stary 31-05-2009, 19:23   #6
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: ciśnienie w oponach latem

Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jakaś nowa teoria.Mam 14"/195/60.Napompowałem trzy miechy temu 2,0 i jak niedawno sprawdzałem dalej było 2,0.W zeszłym roku do wiosny do jesieni nie dopompowywałem ani razu.Powietrze może schodzić tylko w trzech przypadkach:
1. nie trzymają wentyle
2. stare opony(tzw.rzadka guma)
3. krzywe fele
I obojętnie czy to będzie powietrze czy azot jak schodzi to i tak zejdzie.
jeśli chodzi o mnie to wygląda tak:
1. być może. rżne się rzeczy dzieją także może akurat w każdej oponie padaka wentyl, szczególnie przepusza jak gorąco
2. opony jeżdżone jeden sezon, teraz jadę drugi, kupione jak nówki
3. wyważone niedawno, a gdyby nie wierzyć robocie to jechałem niedawno trochę za wrocław i nie było żadnych objawów krzywych felg w żadnym zakresie prędkości 0-140km/h

może sobie wentylki zmienię w takim razie

jamax
Odp: ciśnienie w oponach latem
Ja trzymam 2,3 .Ocena subiektywna ,ale tak najciszej i opony stoją normalnie.

ewidentnie wizualnie normalniej, choć przy profilu 65 ugięcie być musi. przy 2,3 znakomicie jedzie i wydaje mi się nawet że bieżnik zjeżdża się równomiernie (a przynajmniej nie widać aby krawędzie szybciej się wycierały)

dokąd nie zmienię wentylków i azotu nie wpuszczę pozostaje mi kontrola co 2 tyg., chociaż to jest tak odczuwalne, że zeszło, że prędzej wiem o braku powietrza niż o braku benzyny (według naszych wskaźników znakomitych)
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem